Sport AZI

Programul complet la meciurilor de la CM

14 iunie 2018  17:15| Sport | Sport & Divertisment
Programul complet la meciurilor de la CM

Competiţia din Rusia va fi deschisă la ora 18.00 de meciul dintre echipa gazdă şi Arabia Saudită, în Grupa A, pe stadionul Lujniki din Moscova. La turneul final vor evolua 32 de echipe, fiind prima Cupă Mondială care are loc în Europa de Est.

Partidele de la CM 2018 se vor disputa pe 12 stadioane din 11 oraşe din Federaţia Rusă: Lujniki şi Otkrîtie (Spartak) din Moscova, Ekaterinburg Arena, Stadionul din Kaliningrad, Volgograd Arena, Stadionul Fişt din Soci, Kazan Arena, Stadionul din Nijnîi Novgorod, Samara Arena, Rostov Arena, Stadionul din Sankt Petersburg şi Mordovia Arena din Saransk. La 1 decembrie 2017, a avut loc la Moscova tragerea la sorţi a grupelor turneului final de fotbal din Rusia. Acestea sunt: Grupa A - Rusia, Arabia Saudită, Egipt, Uruguay; Grupa B - Portugalia, Spania, Maroc, Iran; Grupa C - Franţa, Australia, Peru, Danemarca; Grupa D - Argentina, Islanda, Croaţia, Nigeria; Grupa E - Brazilia, Elveţia, Costa Rica, Serbia; Grupa F - Germania, Mexic, Suedia, Coreea de Sud; Grupa G - Belgia, Panama, Tunisia, Anglia; Grupa H - Polonia, Senegal, Columbia, Japonia.

Iată programul complet al partidelor:

14 iunie, ora 18.00 – Rusia – Arabia Saudită (Moscova, Lujniki) – TVR 1, TVR HD

15 iunie, ora 15.00 – Egipt – Uruguay (Ekaterinburg) – TVR 1, TVR HD

15 iunie, ora 18.00 – Maroc – Iran (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD

15 iunie, ora 21.00 – Portugalia – Spania (Soci) – TVR 1, TVR HD

16 iunie, ora 13.00 – Franţa – Australia (Kazan) – TVR 1, TVR HD

16 iunie, ora 16.00 – Argentina – Islanda (Moscova, Spartak) – TVR 1, TVR HD

16 iunie, ora 19.00 – Peru – Danemarca (Saransk) – TVR 1, TVR HD

16 iunie, ora 22.00 – Croaţia – Nigeria (Kalinigrad) – TVR 1, TVR HD

17 iunie, ora 15.00 – Costa Rica – Serbia (Samara) – TVR 1, TVR HD

17 iunie, ora 18.00 – Germania – Mexic (Moscova, Lujniki) – TVR 1, TVR HD

17 iunie, ora 21.00 – Brazilia – Elveţia (Rostov) – TVR 1, TVR HD

18 iunie, ora 15.00 – Suedia – Coreea de Sud (Novgorod) – TVR 1, TVR HD

18 iunie, ora 18.00 – Belgia – Panama (Soci) – TVR 1, TVR HD

18 iunie, ora 21.00 – Tunisia – Anglia (Volgograd) – TVR 1, TVR HD

19 iunie, ora 15.00 – Polonia – Senegal (Moscova, Spartak) – TVR 1, TVR HD

19 iunie, ora 18.00 – Columbia – Japonia (Saransk) – TVR 1, TVR HD

19 iunie, ora 21.00 – Rusia – Egipt (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD

20 iunie, ora 15.00 – Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki) – TVR 1, TVR HD

20 iunie, ora 18.00 – Uruguay – Arabia Saudită (Rostov-pe-Don) – TVR 1, TVR HD

20 iunie, ora 21.00 – Iran – Spania (Kazan) – TVR 1, TVR HD

21 iunie, ora 15.00 – Franţa – Peru (Ekaterinburg) – TVR 1, TVR HD

21 iunie, ora 18.00 – Danemarca – Australia (Samara) – TVR 1, TVR HD

21 iunie, ora 21.00 – Argentina – Croaţia (Novgorod) – TVR 1, TVR HD

22 iunie, ora 15.00 – Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD

22 iunie, ora 18.00 – Nigeria – Islanda (Volgograd) – TVR 1, TVR HD

22 iunie, ora 21.00 – Serbia – Elveţia (Kalinigrad) – TVR 1, TVR HD

23 iunie, ora 15.00 – Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak) – TVR 1, TVR HD

23 iunie, ora 18.00 – Germania – Suedia (Soci) – TVR 1, TVR HD

23 iunie, ora 21.00 – Coreea de Sud – Mexic (Rostov) – TVR 1, TVR HD

24 iunie, ora 15.00 – Anglia – Panama (Novgorod) – TVR 1, TVR HD

24 iunie, ora 18.00 – Japonia – Senegal (Ekaterinburg) – TVR 1, TVR HD

24 iunie, ora 21.00 – Polonia – Columbia (Kazan) – TVR 1, TVR HD

25 iunie, ora 17.00 – Uruguay – Rusia (Samara) – TVR 1, TVR HD

25 iunie, ora 17.00 – Arabia Saudită – Egipt (Volgograd) – TVR 2

25 iunie, ora 21.00 – Spania – Maroc (Kalinigrad) – TVR 1, TVR HD

25 iunie, ora 21.00 – Iran – Portugalia (Saransk) – TVR 2

26 iunie, ora 17.00 – Danemarca – Franţa (Moscova, Lujniki) – TVR 1, TVR HD

26 iunie, ora 17.00 – Australia – Peru (Soci) – TVR 2

26 iunie, ora 21.00 – Islanda – Croaţia (Rostov) – TVR 1, TVR HD

26 iunie, ora 21.00 – Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg) – TVR 2

27 iunie, ora 17.00 – Mexic – Suedia (Ekaterinburg) – TVR 2

27 iunie, ora 17.00 – Coreea de Sud – Germania (Kazan) – TVR 1, TVR HD

27 iunie, ora 21.00 – Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak) – TVR 1, TVR HD

27 iunie, ora 21.00 – Elveţia – Costa Rica (Novgorod) – TVR 2

28 iunie, ora 17.00 – Senegal – Columbia (Volgograd) – TVR 2

28 iunie, ora 17.00 – Japonia – Polonia (Samara) – TVR 1, TVR HD

28 iunie, ora 21.00 – Anglia – Belgia (Kalinigrad) – TVR 1, TVR HD

28 iunie, ora 21.00 – Panama – Tunisia (Saransk) – TVR 2

Optimi de finală

30 iunie, ora 17.00 – locul 1 grupa C – locul 2 grupa D (Kazan) – TVR 1, TVR HD

30 iunie, ora 21.00 – locul 1 grupa A – locul 2 grupa B (Soci) – TVR 1, TVR HD

1 iulie, ora 17.00 – locul 1 grupa B – locul 2 grupa A (Moscova, Lujniki) – TVR 1, TVR HD

1 iulie, ora 21.00 – locul 1 grupa D – locul 2 grupa C (Novgorod) – TVR 1, TVR HD

2 iulie, ora 17.00 – locul 1 grupa E – locul 2 grupa F (Samara) – TVR 1, TVR HD

2 iulie, ora 21.00 – locul 1 grupa G – locul 2 grupa H (Rostov-pe-Don) – TVR 1, TVR HD

3 iulie, ora 17.00 – locul 1 grupa F – locul 2 grupa E (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD

3 iulie, ora 21.00 – locul 1 grupa H – locul 2 grupa G (Moscova, Spartak) – TVR 1, TVR HD

Sferturi de finală

6 iulie, ora 17.00 – câştigătoarea meciului 1 din optimi – câştigătoarea meciului 2 din optimi (Novgorod) – TVR 1, TVR HD

6 iulie, ora 21.00 – câştigătoarea meciului 6 din optimi – câştigătoarea meciului 5 din optimi (Kazan) – TVR 1, TVR HD

7 iulie, ora 17.00 – câştigătoarea meciului 8 din optimi – câştigătoarea meciului 7 din optimi (Samara) – TVR 1, TVR HD

7 iulie, ora 21.00 – câştigătoarea meciului 3 din optimi – câştigătoarea meciului 4 din optimi (Soci) – TVR 1, TVR HD

Semifinale

10 iulie, ora 21.00 – câştigătoarea meciului 2 din sferturi – câştigătoarea meciului 1 din sferturi (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD

11 iulie, ora 21.00 – câştigătoarea meciului 4 din sferturi – câştigătoarea meciului 3 din sferturi (Moscova/Lujniki) – TVR 1, TVR HD

Finala mică

14 iulie, ora 17.00 – echipa învinsă în semifinala 1 – echipa învinsă în semifinala 2 (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD

Finala

15, iulie, ora 18.00 – câştigătoarea semifinalei 1 – câştigătoarea semifinalei 2 (Moscova/Lujniki) – TVR 1, TVR HD

  • prin lume
  • stat de drept
  • in economie
  • politica
  • actualitate
  • intro istoric

13 decembrie 2018

AZI Piaţa ştirilor de azi

24 ŞI 31 DECEMBRIE AR URMA SĂ FIE DECLARATE ZILE LIBERE LEGALE. Bugetarii au anul acesta mai multe zile libere de sărbători, a anunţat, astăzi, premierul Viorica Dăncilă în deschiderea şedinţei de Guvern. [ Citeste mai departe ]

14 decembrie 2018

AZI Prin Lume

ZONA LAZARET DIN STRASBOURG. Presupusul autor al atacului armat comis în oraşul francez Strasbourg, Chérif Chekatt, în vârstă de 29 de ani, a fost împuşcat mortal de poliţie joi seară, în cursul unei operaţiuni desfăşurate în zona Lazaret din Strasbourg potrivit Le Figaro. [ Citeste mai departe ]

14 decembrie 2018

AZI Stat de drept

REFUZUL LUI IOHANNIS DE A NUMI MINIŞTRII PROPUŞI LA TRANSPORTURI ŞI DEZVOLTARE. Curtea Constituţională a României urmează să discute pe 19 decembrie sesizarea Guvernului în legătură cu un posibil conflict juridic de natură constituţională, după ce preşedintele Klaus Iohannis a amânat numirea miniştrilor la Transporturi şi Dezvoltare Regională. [ Citeste mai departe ]

14 decembrie 2018

AZI În cultură

O IMAGINE A OBICEIURILOR ŞI ACTIVITĂŢILOR LOCUITORILOR ORAŞULUI OTOMAN. Casa Artelor din Timişoara va găzdui, astăzi, de la ora 18.30, ultima ediţie din acest an a proiectului intitulat „Seri de patrimoniu”, iniţiat de Direcţia Judeţeană de Cultură Timiş, când vor fi prezentate „Vicii şi delicii în Timişoara otomană”, reţete ce răsfăţau cetatea cu dulciuri şi fructe exotice, în timp ce descoperirile arheobotanice vor completa imaginea îndeletnicirilor gastronomice ale autohtonilor. [ Citeste mai departe ]

14 decembrie 2018

AZI Prin ţară

ATELIERE GASTRONOMICE ŞI CONCERTE. Muzeul ASTRA organizează, sâmbătă şi duminică, evenimentele Tradiţii din Iarna ASTRA şi Târgul de Ţară la Ignat. Timp de două zile, Muzeul în aer liber din Dumbrava Sibiului va fi animat cu ateliere culinare interactive şi colinde, datini şi obiceiuri de iarnă. [ Citeste mai departe ]

Viaţa de lângă noi

163 de şoferi prinşi la volan după ce au consumat droguri

163 de şoferi prinşi la volan după ce au consumat droguri

În ultimul an, 163 de şoferi din Capitală au fost depistaţi la volan după ce au consumat droguri,... [ Citeste mai departe ]

Bani & afaceri

Românii mai au la dispoziţie încă o săptămână pentru investi în titlurile de stat CENTENAR

Românii mai au la dispoziţie încă o săptămână pentru investi în titlurile de stat CENTENAR

Ministerul Finanţelor Publice a lansat a treia emisiune de titluri de stat către populaţie, cu o... [ Citeste mai departe ]

Efemeride

Europarlamentarul Maria Zoană redefineşte geografia Europei de Est

Europarlamentarul Maria Zoană redefineşte geografia Europei de Est

Europarlamentarul PSD Maria Gabriela Zoană, care a ajuns în Parlamentul European pe locul... [ Citeste mai departe ]

Fără copyright

Drepturile Omului şi Statul de Drept

Drepturile Omului şi Statul de Drept

Românii au făcut o revoluţie pentru a recâştiga drepturile fundamentale de care un regim... [ Citeste mai departe ]

Răsfoiţi! Merită

Moștenirea - Yrsa Sigurdardóttir

Singura persoană care ar putea deţine cheia unui tulburător caz de crimă este Margrét, fiica de şapte ani a victimei. Fetiţa a fost găsită ascunsă în camera unde a murit mama ei, însă refuză să vorbească.

[ Vezi toate ]

Magazin

Oraş inundat cu... ciocolată

Oraş inundat cu... ciocolată

Un „râu” de ciocolată, provenind de la o fabrică de praline, a inundat, la începutul săptămânii,... [ Citeste mai departe ]

Pilula de sănătate

Risipa, „boala” sistemelor medicale din Europa

Risipa, „boala” sistemelor medicale din Europa

Un raport al Organizaţiei pentru Cooperare şi Dezvoltare Economică (OECD), arată că aproximativ o... [ Citeste mai departe ]
banca

Parteneri pentru AZI

amos SensoTV ampress